Diagnostikas iekārtu apraksts

Miega slimību centrs veic miega izmeklējumus ar 5 dažādām iekārtām. Cenšamies katram pacientam izvēlēties piemērotāko iekārtu izmeklējuma veikšanai. Pēc izmeklējuma veikšanas varam izvērtēt vai cilvēks ir parastais krācējs kurš traucē apkārtējiem, bet savai veselībai pāri nenodara, vai arī krākšana slēpj nozīmīgus elpošanas traucējumus kurus ir nepieciešams risināt.

Devilbiss Port 6, Weinmann-Lowenstein SOMNOlab2

Šīs divas iekārtas spēj reģistrēt visvairāk parametru tādējādi arī rezultāts ko izgūstam ir visobjektīvākais. Pacientam guļot tiek reģistrēti svarīgi parametri: elpošana, krākšana, pozīcija un tās maiņa, krūškurvja kustības, vēdera kustības, pulss, skābekļa koncentrācija asinīs. Papildus Weinmann SOMNOlab 2 ir iespēja fiksēt elpošanu ar termistora palīdzību, gadījumos, ja pacientam neelpo deguns kā arī iespēja pievienot paralēli CPAP iekārtu un salīdzināt rezultātus bez  CPAP iekārtas. Kā arī fiksēt kāju kustības.

Rezultātā mēs iegūstam pilnu cilvēka miega ainu. Krākšanu, krākšanas laiku, pauzes elpošanā, pozīcija kurā tiek fiksēta pauze elpošanā (uz sāniem vai tikai uz muguras), kā uz elpošanas pauzēm reaģē pulss un skābekļa koncentrācija asinīs. Kā arī daudz citus rādītājus, kas palīdz apstiprināt vai noliegt elpošanas traucējumus miegā.

Ar speciālas programmas palīdzību katrs ieraksts tiek analizēt individuāli. Mūsu darbinieki izskata ierakstu visas nakts garumā, lai objektīvi sniegtu izrakstu.

Weinmann-Lowenstein SOMNOcheckmicro un SOMNOcheck micro Cardio ir vienkārša, bet efektīga skrīninga metode. Iekārta uz ekrāna parāda svarīgākos rādītājus, kas nepieciešami elpošanas traucējumu fiksēšanai. Iekārtai ir divi signāli - gaisa plūsma un pulsa oksimetrs. Iekārta ir piemērota elpošanas traucējumu un krākšanas izslēgšanai vai apstiprināšanai, bet ne diagnozes noteikšanai. Rietumeiropā šāda tipa iekārtas bieži izmanto ģimenes ārsti, kardiologi, pulmonologi un citi speciālisti, kas veic skrīningu savās praksēs pirms sūta pacientu uz miega centru.